Притча. Сто майстрів

Притча. Сто майстрів

В одному далекому селі жив один вже не молодий, навіть цілком зрілий чоловік. І більше всього на світі йому хотілося навчитися керувати людьми мудро, корисно, і, саме головне, на благо і справі, і людям. Все добре, тільки одне його бентежило — хотілося, щоб його навчав Справжній майстер, майстер з Великої літери. Людині здавалося, що всі майстри, про яких йому говорили — профани і самозванці.

В один прекрасний день вийшов чоловік зі свого рідного села і попрямував на пошуки свого Вчителя. Йшов він три дні і три ночі і дійшов до найближчого великого села, де, як розповідали, жив один чудовий Майстер. Людина прийшла до Майстра в гості, але розчарувався — не підходив він під той образ Майстра, який людина собі уявляв. Майстер же мовчки спостерігав за гостем, посміхався і запропонував залишитися погостювати на тиждень. Через обумовлений термін, чоловік заквапився, зібрався і вирушив на пошуки Справжнього Майстра.

Так подорожував наш герой десять років, десять місяців і десять днів. Зустрів він сотню Майстрів, гостював у них деякий час і вирушав у дорогу, в пошуках Справжнього Майстра. Нарешті, йому набридло це заняття. Розчарований у своєму заході, чоловік повернувся в своє рідне село.

Так вийшло, що з його приїздом звільнився не вакантне досі місце старости села, і по старшинству нашого героя обрали старостою. Всього лише через тиждень жителі села почали захоплюватися мудрістю і філігранністю в прийнятті управлінських рішень нового старости. А ще через півроку визнали його кращим старостою за останні сто років.

Минуло десять років, і в двері старости постукав уже не молодий, навіть цілком зрілий чоловік і сказав, що шукає Справжнього Майстра, у якого він би міг навчитися керувати людьми мудро, корисно, і, саме головне, на благо і справі, і людям. Однак гостю не вселяв довіри староста, йому здавалося, що Справжній Майстер виглядає інакше. Староста посміхнувся і запропонував йому залишитися на тиждень погостювати.

Автор: Михайло Герасименко